מאת יוסי חיים - אפיקי נדל"ן

מאת יוסי חיים - אפיקי נדל"ן

אז מה מחיר הבית שלי ?

אז מה מחיר הבית שלי ?

מחירה של דירה / בית / מגרש אינו מופיע במחירון.

אין נכס שדומה בדיוק למשנהו ולכן המחיר תלוי בהרבה פרמטרים,  כגון :

 • מיקום
 • קומה
 • חשיפה לרעש
 • שכנים
 • פוטנציאל
 • אפשרות בניה
 • מחירים מבוקשים באזור
 • מחירים שנמכרים בפועל ועוד.

 

המחיר אותו תפרסם את ביתך למכירה יהיה בעל משמעות חשובה לך ולרוכש.

קשה מאוד לדעת מהו מחירו האמיתי של הנכס.

מצד אחד, מחיר נמוך מידי יכול להביא למכירה מהירה של הבית אבל תוך הפסד מצד המוכר, מחיר נמוך מאוד אף יכול לגרום למתעניין לחשוד שאולי משהוא לא בסדר עם הנכס.

 

מצד שני, מחיר גבוה יכול להבריח קונים. אפילו אם בעל הנכס יודע שהוא מוכן לרדת במחיר, ייתכן והמתעניין לא ייקח זאת בחשבון ושני הצדדים לעולם לא יגיעו למשא ומתן ראשוני.

המחיר הנכון הוא …

המחיר שניתן למכור את הנכס בזמן סביר ושתהליך המשא ומתן מתנהל סביב אזור ה-5% מהמחיר המבוקש!

 

בכדי להגיע להחלטה בשאלה החשובה של מהו למעשה המחיר הנכון לפרסם את הבית מומלץ לבדוק בכמה מקורות ולא להסתפק במקור אחד בלבד:

 1. ראשית, חשוב מאוד, להתייחס למחירים בשטח ולא למחירי תחושה. לעתים חברים או קרובי משפחה ישפיעו על החלטת המחיר בגלל קרבתם ודאגתם אך אין זו דעה מספקת לביסוס מחיר. במצב זה נכס עלול להיות משווק במחיר גבוה מידי ולא להימכר זמן רב ולסבול מזילות נכס (מצב בו הנכס יסבול מתדמית נמוכה כתוצאה מהימצאות “על המדף” זמן ממושך מדי) וכן להיפך – מצב בו הנכס נמכר במחיר נמוך מדי וישנה הרגשה של פספוס.
 2. מומלץ להתייעץ עם מתווכי נדל”ן מקומיים ולבקש הערכת נכס. כדאי מאוד להזמין כמה סוכנים בכדי לקבל מספר הערכות. חשוב לציין שבזמן הזמנת מתווכים לא כדאי להתחייב עם הסוכן הנותן את ההערכה הגבוהה ביותר כוון שיש סוכנים שנותנים הערכות גבוהות כדי “לתפוס” את הדירה ובפועל לא עומדים מאחורי המספרים שהם נתנו אלא צריך לשאול על סמך מה ניתן מחיר זה  ואלו נכסים אחרים הם מכרו באזור.
 3. חשוב לדעת שישנם פרמטרים נוספים שמשפיעים על המחיר כגון: תנאי תשלום, זמן פינוי, ובמקרה של דירה מושכרת מי מקבל את השכירות, במקרים רבים ניתן להגיע לכדי עסקה למרות אי הסכמה במחיר דרך פרמטרים אלו.
 4. בזמן תהליך התמחור כדאי מאוד לחשוב על העסקה כעסקה כוללת משתלמת על כל מרכיביה.

 

 נשמח לעמוד לרשותכם, לייעץ ולתת לכם הערכת שווי נכס ללא התחייבות כמו גם סקירה של   

 המחירים באזור מגוריך.

 

 יוסי ודגנית,

 אפיקי נדל”ן – המקום הבטוח לבית שלכם

דירות למכירה

דירות להשכרה

דירות גן

פרטיים ודו משפחתי