מאת יוסי חיים - אפיקי נדל"ן

מאת יוסי חיים - אפיקי נדל"ן

5 טיפים לקניית דירה – אלו שאלות אתם חייבים לשאול רגע לפני

 

החלטתם לקנות דירה חדשה? אז עכשיו מגיע השלב לחפש ולמצוא את הדירה האידיאלית עבורכם. לפני שאתם מתחילים בתהליך החיפוש חשוב מאד שתשאלו את עצמכם מספר שאלות. אלה יעזרו למצוא את הדירה שאתם רוצים במהירות וביעילות. המאמר הבא מרכז את השאלות ונותן לכם 5 טיפים לקניית דירה. אנחנו ממליצים שתשבו ותכתבו לעצמכם את התשובות. זה מאד יעזור לכם בהמשך התהליך.

 

מה הן הסיבות למעבר?

הטיפ הראשון לקניית דירה עוסק בסיבות להחלפת הדירה. שבו וכיתבו לעצמכם למה אתם רוצים לעבור? למשל, האם מדובר בשידרוג הקיים? אם כן, אתם צריכים להגדיר לעצמכם האם אתם רוצים לעבור לאזור יותר טוב או שקט יותר, דירה גדולה יותר, לעבור מדירה לבית פרטי ועוד.

מהו סדר העדיפויות שלנו?

הטיפ השני לקניית דירה הוא בדיקת סדר העדיפויות שלכם. אף דירה שתמצאו לא תענה ב- 100% על הצרכים שלכם, ולכן חשוב שתגדירו עבור עצמכם מה יותר חשוב לכם ומה פחות חשוב. האם חשוב לכם יותר גודל הדירה כי המשפחה שלכם גדלה ואתם זקוקים ליותר מקום? האם אתם רוצים להיות קרובים לגני ילדים או לאזורים מסחריים? חשוב לכם לגור בקרבת כבישים מהירים כמו כביש 6 על מנת שתוכלו להגיע מהר יותר לעבודה? חשוב לכם שהדירה תהיה משופצת כי התקציב שלכם קטן? כל אלה דוגמאות לשאלות שיעזרו לכם להחליט על סדר העדיפויות שלכם.

מה התקציב שעומד לרשותנו?

הטיפ השלישי לקניית דירה עוסק בנושא התקציב. זהו השלב שבו אתם צריכים לבדוק מה הוא התקציב שעומד לרשותכם. במידה ויש ברשותכם דירה, בידקו מה הסכום שתוכלו לקבל עבורה. כדאי בשלב זה להתייעץ עם יועצי נדל”ן מקצועיים, ותיקים ומנוסים, באזור בו אתם מעוניינים לקנות. הם יוכלו לתת לכם סכום מדויק יותר ממה שמופיע באתרים לרכישת דירות יד שניה. המחירים המופיעים שם הם אלה שהמוכרים רוצים לקבל, ולא המחירים הסופיים שהתקבלו. בידקו גם האם יש לכם חסכונות נוספים, האם תידרשו לקחת משכנתא ועוד. קחו בחשבון שלסכום הקניה יש להוסיף בין 5%-10% עבור הוצאות נלוות, כגון תשלום לעורכי דין, תשלום דמי תיווך, מיסים ועוד.

ֿמיקום, מיקום, מיקום

טיפ מספר ארבע לקניית דירה עוסק בשאלה: מהם האזורים העדיפים עליכם? מה חשוב לכם שיהיה באזור? בידקו את האזורים השונים, רישמו מה יש בכל אזור והכינו רשימה של אזורים שאתם מעוניינים להתגורר בהם. חשוב, כמובן, להתחשב בתקציב שלכם ובסדר העדיפויות שלכם על מנת להגיע לרשימה מהימנה שתביא אתכם למציאת דירה במהירות וביעילות.

גודל הדירה והסידור הפנימי שלה

טיפ מספר חמש לקניית דירה עוסק בגודל ובסידור הפנימי שלה. ראשית, אתם צריכים לשאול את עצמכם מה הוא גודל הדירה האידיאלי עבורכם בהתחשב בתקציב העומד לרשותכם? האם אתם באמת זקוקים ל- 5 חדרים או שאתם יכולים להסתפק ב- 4 חדרים? מה חשוב לכם שיהיה לכם בדירה: מטבח גדול? חדר משחקים לילדים? חדר שינה גדול? מרפסת או גינה? כל אלה שאלות שאתם צריכים לענות לעצמכם, כדי שתוכלו ללכת לבדוק רק את הבתים שבאמת מתאימים לכם.

מעוניינים לקבל טיפים נוספים לקניית דירה? יש לכם שאלות או אתם זקוקים לעזרה? נשמח לייעץ לכם: יוסי 072-3944282 דגנית 072-3944285

אפיקי נדל”ן המקום הבטוח לבית שלך!

דירות למכירה

דירות להשכרה

דירות גן

פרטיים ודו משפחתי