מאת יוסי חיים - אפיקי נדל"ן

מאת יוסי חיים - אפיקי נדל"ן

חשיבות המומנטום בסגירת עסקאות נדל”ן

אני רוצה לספר לכם על סגירת עסקאות נדל”ן – ועל החשיבות שבהן כשיודעים לתת את הפוש במקום הנכון.

 

לקוחות שמחפשים כבר מעל שנה דירה לגור בה, התקשרו אליי לקבוע פגישה החודש. נפגשנו אצלנו במשרד ולאחר לא מעט התלבטויות וחיפושים, מצאו הזוג דירת גן עם 5 חדרים שהגשימה את רוב חלומותיהם.

מרוב שהזוג התלהב מ’בית חלומותיהם העתידי’, הם באו לראות אותו 5 פעמים כשבכל פעם אני מבין שהם מתלהבים יותר ויותר. המומנטום לסגירת העסקה היה שם. לאחר אישור הצדדים, החליטו הזוג להיכנס למשא ומתן עם המוכרים.

לאחר מו”מ מייגע הגענו (המשרד, הקונים והמוכרים) לפער מינורי ופעוט של 20,000 ₪ בין המחיר האחרון של המוכרים למחיר האחרון שהקונים מוכנים לשלם. ניסיתי לגשר על הפער הקטן. אני מאמין ש’אם שני הצדדים התפשרו – סימן שהעסקה הייתה טובה’, והגיתי רעיון שהתקבל בברכה משני הצדדים: לחלק את הפער ל-2 וכל צד יישא בחצי ממנו בסכום של 10,000 ₪. פשוט, קל וחדשני.

המוכר חיכה לתשובת הקונים והייתי בטוח שההצעה שלי מקובלת עליו. הוא לחלוטין היה מוכן לחתום. לצער הקונה ולצערי, הקונים התעקשו ואמרו ש”זה המחיר האחרון שלנו, אין לנו מהיכן להביא עוד 10,000 ₪, גם אם היינו רוצים”.

הוצאתי אותם מהחדר. הסברתי להם ש10,000 ₪ מהמחיר הסופי כזה זה פער מינורי. גם הבהרתי עבורם שחבל להפסיד את הדירה בשביל זה. בנוסף, הם חיפשו את דירת חלומותיהם כבר שנה ופעם ראשונה שדירה שהצגתי עבורם באמת מצאה חן בעיניהם.

הם לא סגרו באותה פגישה. תוך כדי שהתפזרנו חזרה כל אחד לענייניו, סיכמנו שכולם יחשבו ונדבר עוד יומיים כדי לנסות שוב לסכם ולהוציא את זה לפועל. זה היה ביום שישי וסיכמנו לדבר ביום ראשון, אחרי שישנים וקצת נחים על הדברים.

הקונים חזרו לאחר אותה שבת ואמרו שהם מוכנים לסגור את העסקה במקום. לצערם, המוכר חזר למחיר הקודם ולא הסכים לשמוע. העסקה לא יצאה לפועל. העולם של סגירת עסקאות בנדל”ן אכזרי.

הקונים התאכזבו לחלוטין והפסידו את המומנטום לסגירת עסקה בזמן המו”מ, כשכולם כבר מוכנים ומבושלים לקראתה.

לסיכום: אני ממליץ לנצל את אותו מומנטום ולסגור כשיש פשרה שאתם מרגישים שלא תגיע בסיטואציה אחרת.

רוצים להכיר את כל הנכסים שלנו בראש העין? לחצו כאן

שלכם ובהצלחה ברכישות הבאות,

יוסי חיים, בעלי אפיקי נדל”ן

דירות למכירה

דירות להשכרה

דירות גן

פרטיים ודו משפחתי