כל מי שהחליט למכור את הבית שלו רוצה שיקרו שני דברים עיקריים: הראשון שהמכירה תתבצע כמה שיותר מהר, והשני שהמחיר שהוא יקבל עבור הבית הוא הגבוה ביותר שניתן להשיג עבורו. המאמר הבא יסביר לכם איך שדרוג הבית לפני מכירה על ידי ביצוע שינויים קטנים ומהירים, יעזור לכם להשיג את שתי המטרות:

שדרוג הבית לפני מכירה – טיפ מספר 1 – ביצוע של תיקונים קלים וסטיילינג

יש לכם בבית צבע מתקלף, חור בקיר, אריח עם סדק, דלת שאינה נסגרת כראוי או נורה שרופה? רגע לפני שאתם מתחילים בתהליך מכירת הבית, זה הזמן לבצע תיקונים קלים. גם אם אתם נדרשים להזמין בעל מקצוע שיסייע לכם, זה כדאיי. בית שאין בו בעיות נראות לעין ימכר הרבה יותר בקלות, מאשר בית שנדרשים לבצע בו תיקונים, גם אם הם קלים ומהירים לתיקון. 

שדרוג הבית לפני מכירה – טיפ מספר 2 – ניקיון 

וודאו שהבית נקי, מסודר ומלא אור. גם אם זה דורש מכם לקחת מנקה על בסיס קבוע למשך כל תקופת המכירה. תחשבו על עצמכם: כאשר אתם מגיעים למקום נקי, מסודר ומריח היטב, הרושם שלכם הוא הרבה יותר חיובי מאשר אתם מגיעים למקום מלוכלך ולא מסודר. בנוסף, פתחו את החלונות והוילונות וודאו שבבית יש אוויר טוב מבחוץ. אם אין באפשרותכם לעשות זאת, כדאי להפעיל את המזגן על חום או קור בהתאם לעונה. חשוב שהקונים הפוטנציאלים שלכם ירגישו בנוח.  

שדרוג הבית לפני מכירה – טיפ מספר 3 – סידור מחדש של ארונות וארונות אחסון

קונים אוהבים לפתוח ארונות וארונות איחסון. גם מתוך סקרנות וגם מתוך רצון אמיתי להבין כמה מקום איחסון יהיה להם במידה והם יחליטו על רכישת הבית. כאשר הארונות, שהם יפתחו יהיו נקיים ומסודרים, המסר שתעבירו להם הוא שכך גם שמרתם על הבית ולכן הרכישה שלו היא כדאית עבורם. רצוי להקפיד על דברים כמו: סידור בגדים באותה הצורה, סידור כלי מטבח לפי סוגים, סידור מזווה במידה וקיים, סידור נעליים כך שיפנו לאותו כיוון.

שדרוג הבית לפני מכירה – טיפ מספר 4 – סטיילינג לבית

אל תבהלו! לא מדובר בעיצוב מחדש של הבית, אלא בביצוע של שינויים קלים שיהפכו אותו ליותר מזמין. המטרה כאן היא להתאים את הבית לקהל הרחב ולהראות את הפוטנציאל שלו. אז מה אפשר לעשות? דבר ראשון, אנחנו ממליצים לזרוק או לארוז חפצים שאינם הכרחיים ברמה היום יומית. בית עמוס מידי נתפס בצורה פחות חיובית ונראה קטן יותר מבית שיש בו מרחב והוא פחות עמוס. דבר שני, אבזרו את הבית באביזרים מזמינים: וילונות בהירים שיתנו אור לבית, תאורה שתאיר אזורים אטרקטיביים ותיצור אווירה, ולבסוף הוסיפו אביזרים חדשים, כמו כריות לסלון, תמונות, נרות וכו׳ על מנת שיתנו תחושה שאתם משקיעים בבית על בסיס קבוע. 

שדרוג הבית לפני מכירה – טיפ מספר 5 – אל תשכחו את המרפסת או הגינה

יש לכם גינה או מרפסת? אז אל תשכחו גם אותם. במידה ונדרש, כדאי להשקיע בהוספת עציצים, בכיסוח הדשא, באיסוף עלים יבשים, בגיזום הצמחיה, בתאורה שמאפשרת לשבת בחוץ ואפילו אולי ברכישה של סט ישיבה לא יקר. מה שצריך על מנת להפוך את האזורים הנ״ל לנעימים ומקבלי פנים. כאן המטרה להראות לקונים את האפשרות להשתמש באזורים אלה לצרכים של המשפחה או לצרכים אירוח.  

יש לכם שאלות נוספות על הנושא? תרימו טלפון. אנחנו נשמח לייעץ לכם. יוסי 072-3944285  דגנית 054-8078316

אפיקי נדל”ן המקום הבטוח לבית שלך!