מאת דגנית ידיד אל -  אפיקי נדל"ן

מאת דגנית ידיד אל - אפיקי נדל"ן

עסקת נדל”ן מניב

מהי עסקת נדל”ן מניב?

עסקת נדל”ן מניב היא עסקת מקרקעין בה רכישת הנכס מתבצעת על-מנת שישמש מקור להכנסה מניבה, קבועה ויציבה. עסקת נדל”ן מניב היא רכישת נכס “להשקעה”, כלומר בעלי הנכס קונים אותו עם או ללא משכנתה, משכירים אותו לאחרים וחלק או כל הכנסתם היא דמי השכירות.

עסקת נדל”ן מניב בסוגים שונים של נכסים

זה נכון כי עסקת נדל”ן מניב מתייחסת הרבה פעמים לנדל”ן למגורים, אך יש סוגי נדל”ן נוספים המעורבים לפעמים בתהליך עסקת נדל”ן מניב. למשל נדל”ן מסחרי: משרדים, חנויות, מחסנים, תחנות דלק, מרכזים לוגיסטיים ועוד. היתרון של עסקת נדל”ן מניב של נדל”ן מסחרי, הוא התשואות הגבוהות, בוודאי יחסית לנדל”ן למגורים. החיסרון הוא רמת הסיכון הגבוהה יחסית.

עסקת נדל”ן מניב בחו”ל

יש לא מעט ישראלים הפונים לאפשרות של ביצוע עסקת נדל”ן מניב בחו”ל. עסקאות אלו יכולות לכלול הן נדל”ן למגורים והן נדל”ן מסחרי והתשואות המתקבלות בהן נחשבות לגבוהות יחסית לשוק הנדל”ן המקומי בישראל. החיסרון של עסקת נדל”ן מניב בחו”ל הוא הסיכוי הגדול ליפול קורבן לשרלטנות או לעסקה שלא ממריאה עקב פערים בשפה, בתרבות ובתקשורת וחוסר ידע ברגולציה מקומית. לכן, עסקת נדל”ן מניב בארצות אחרות, מתבצעת פעמים רבות על-ידי תיווך של צד ג’ מקומי, המסייע לסגור את העסקה בתמורה לעמלה.

עסקת נדל”ן מניב – מה חשוב להביא בחשבון?

עסקת נדל”ן מניב יכולה להיות ההצלחה הכלכלית של חייכם, או טעות שיהיה קשה להתאושש ממנה. לכן, חשוב לבצע אותה בצורה הנכונה והמדויקת ביותר ולהביא בחשבון את הגורמים הבאים:

  1. התשואה הפוטנציאלית
  2. רמת הסיכון הכרוכה בעסקה: האם הנכס מצוי במיקום אטרקטיבי ונחשק? האם יש לו פוטנציאל השבחה ככל שעובר הזמן? האם יהיה קל להשכיר אותו לאחרים? וכדומה.
  3. היתכנות כלכלית ולוגיסטית. שאלו את עצמכם: האם יש לכם את ההון העצמי הדרוש? מהן עלויות עסקת נדל”ן מניב ספציפי, כולל מיסוי, דמי תיווך שכר טרחה לעורכי דין וכדומה? האם יש לכם רזרבות כלכליות להוצאות לא צפויות? האם אתם זמינים לניהול הנכס, מציאת שוכרים ותחזוקה שלו?

מחפשים  נדל”ן מניב למגורים בראש העין? – רק באפיקי נדל”ן

זה לא סוד שמחירי הנדלן בראש העין עלו בצורה חד בשנתיים האחרונות עקב ביקוש אדיר למגורים במרכז. רוב העסקאות בראש העין התבצעו בשכונות החדשות בהן רבים חושבים כי לא ניתן לבצע עסקת נדל”ן מניב אטרקטיבית עקב המחירים הגבוהים.

אם נלך לשכונות הוותיקות יותר בראש העין זה כבר עניין אחר. בשכונות הותיקות ניתן למצוא נכסים קטנים בבניינים ישנים יותר והביקוש לשכירויות הוא אדיר. כך שאם אתם מחפשים נכס בראש העין, בין אם להשקעה ובין אם למגורים דברו איתנו.

>> לצפייה בנכסי נדל”ן בראש העין למגורים או השקעה – הקליקו עליי!

>> מוכרים נכס בראש העין – כדאי לכם לדבר איתנו!

דירות למכירה

דירות להשכרה

דירות גן

פרטיים ודו משפחתי